Naujienos
Aleksandros Kazickienės lituanistinė mokykla užbaigė 15-uosius metus gražiu renginiu besidžiaugiant mokinių pasiekimais ir pagerbiant tiek metų atsidavusiai dirbančias mokytojas.
Aleksandros Kazickienės lituanistinė mokykla atvėrė duris 2006 metais su gerbiamo dr. Juozo Kazicko ir jo mylimos žmonos Aleksandros palaiminimu bei didele parama. Mokyklai teko didelė garbė ją pavadinti Aleksandros Kazickienės vardu. Visus šiuos 15 metų mokyklos moksleiviai, mokytojai bei tėveliai įnirtingai dirbo išlaikydami ponios Kazickienės atmintį ir gerbdami šį itin vertingą palikimą.
2020-2021 mokslo metai buvo pilni įvairių siurprizų. Pradžioje net nebuvo aišku ar mokykla išvis galės tęsti veiklą gyvai. Pirmuosius du mėnesius dėl saugumo pamokos vyko parke. Mokytojos pritaikė pamokų planus prie aplinkos, tyrinėjo vietinę augmeniją, darė su mokiniais įvarius eksperimentus, kurie buvo įmanomi būtent tik lauke. Vėliau mokykla atrado naujus namus Estų bendruomenės patalpose Middle Island. Metų bėgyje mokyklai teko keletą savaičių vėlgi perkelti pamokas į virtualią platformą, tačiau šie metai buvo užbaigti stipriai su daug pasiekimų ir dideliu pasididžiavimu.
Jokie iššūkiai nesustabdė moksleivių. Kaip ir kasmet, jie dalyvavo JAV LB Švietimo Tarybos organizuojamame rašinių ir piešinių konkurse ir susirinko rekordinį kiekį prizų. Piešinių konkursas “Lietuvos vienybės žiedas” buvo skirtas JAV LB 70-mečiui paminėti. Penkiamečio Danieliaus Žiuros ir vienuolikametės Miglės Tarasevičius piešiniai laimėjo trečiąsias vietas savo amžiaus grupėse. Rašinių konkurso temos skyrėsi kiekvienai amžiaus grupei. Mažiausieji išbandė savo kūrybingumą sukurdami unikalias pabaigas Bernardo Brazdžionio eiliuotai pasakai "Rudnosiuko sapnui". Gabijos Vasiliauskaitės ir Urtės Kairytės eilėraščiai laimėjo antrąją ir trečiąją vietas. Tuo tarpu vyresni moksleiviai kūrė legendas. Kajaus Genender istorija "Požeminio pasaulio vartai" ir Miglės Tarasevičiaus kūrinys ""Perkūno medis" pasidalino antrąją vietą, o Leilos Genender legenda "Metų laikai" buvo įvertinta paskatinamuoju prizu. Vyriausiųjų rašytojų tarpe, AKLM moksleivės Patricijos Diržius rašinys "Daug rankų didžią naštą pakelia" laimėjo trečiąją vietą. Tai itin brangus rašinys visai AKLM bendruomenei, nes Patricija pasakojo apie savo mamą, mokyklos muzikos mokytoją, kuri jau daugelį metų dalinasi muzikos bei lietuvių kultūros pamokomis su visa bendruomene.
Šie mokslo metai buvo ypatingi ir tuom, kad vyriausiems mokiniams buvo suteikta galimybė siekti Tarptautinio dvikalbystės antspaudo (Global Seal of Biliteracy). Tai nuostabi galimybė gauti oficialų pripažinimą už daugelį metų mokslo lituanistinėje mokykloje. Trys AKLM moksleiviai - Nicholas Devoe, Ieva Tarasevičius ir Aiden Genender sėkmingai išlaikė lietuvių kalbos testą ir gavo Global Seal of Biliteracy. Tai asmens kalbos pasas, garbė, išskirianti moksleivį iš minios. Tarptautinis dvikalbystės antspaudas parodo, kad asmens dviejų ar daugiau kalbų žinios pasiekė tam tikrą nustatytą lygį. Tai padeda universitetų dėstytojams visame pasaulyje efektyviai įvertinti studento kalbos žinių gebėjimus ir, kas dar svarbiau, padeda darbdaviams suprasti kandidato žinių vertę, nes kalbos aukštas žinių lygis atneša itin vertinamų socialinių įgūdžių (soft skills) į darbo vietą.
Šis pasiekimas tik užtvirtina mokyklos istorinį įvykį iš 2020-ųjų metų. Lukas Baumilas, 2017 m. baigęs A. Kazickienės lituanistinę mokyklą, buvo pirmasis moksleivis, apdovanotas Niujorko valstijos dvikalbystės antspaudu (New York State Seal of Biliteracy) už aukštą anglų, lietuvių ir ispanų kalbų žinių lygį. Lukas įrašė lietuvių kalbą į Niujorko valstijos dvikalbystės antspaudo kalbų sąrašą ir buvo vienas iš 80 moksleivių visoje valstijoje gavęs šį pripažinimą už dvi užsienio kalbas, lietuvių ir ispanų.
AKLM pažengė gan toli nuo 2006 m. Penkiolika metų nepailstamo mokytojų bei moksleivių darbo, taipogi ilgametė Kazickų šeimos fondo, Lietuvių fondo bei JAV LB Švietimo Tarybos parama privedė prie nuostabių pasiekimų, kurie ne tik suteikė pripažinimo ir pasididžiavimo, tačiau ir suteikė vaikams galimybę turėti Lietuvą tiek savo namuose, tiek širdyse.