J. P. Kazicko podaktarinė stažuotė
1947 m. gyvendamas karo pabėgėlių stovykloje Vokietijoje, Juozas P. Kazickas gavo Jeilio (Yale) Universiteto stipendiją, kuri leido jam su šeima atvykti gyventi į JAV ir mokytis prestižiniame pasaulinio lygio universitete. 1951 m. Juozui P. Kazickui buvo suteiktas ekonomikos mokslų daktaro laipsnis, kuris kartu su šio universiteto dėka užmegztomis išskirtinėmis pažintimis, atvėrė puikias galimybes dirbti tarptautiniame versle. 2012 m. Kazickų Šeimos Fondas įsteigė Juozo P. Kazicko Podoktorantūros stažuotę Jeilio (Yale) Universitete Baltijos Studijų Centre. Ši stipendija suteiks galimybę mokslininkams (tyrėjams) iš Lietuvos stažuotis Jeilio Universitete, rengti seminarus ir vykdyti tiriamuosius darbus, susijusius su Baltijos jūros regiono klausimais. Nuo 2016-2017 akademinių metų Juozo P. Kazicko podaktarinė stažuotė Lietuvos piliečiams bus prieinama kiekvienais metais. Tai dar pastūmės Baltijos Studijas Jeilio (Yale) Univeristete į priekį ir taps papildomu įnašu Lietuvai, kuris augs kartu su įgyta patirtimi bei žiniomis mokslininkų parvežtomis grįžus namo.
Nuo 2013m. Jeilio (Yale) Universiteto Baltijos studijų programa kviečia kandidatus podaktarinei stažuotei įvairiam laikotarpiui (nuo keturių iki devynių mėnesių) šiose srityse: teisė, ekonomika, biznis ir finansai, aplinkos apsaugos politika, politologijos mokslas, tarptautiniai santykiai ir istorija. Daugiau informacijos apie paraiškos pristatymą - the Interfolio site.
Apie bendradarbiavimą su Jeilio Univeristetu daugiau galite rasti Kazickų Šeimos Fondo tinklalapyje.
JPKF'14 stipendininkė Dr. Irina Matijošaitienė (KTU) tęsė mokslinį tiriamąjį darbą "Miesto išplanavimas ir kriminalinė situacija".
JPKF'15 stipendininkė Dr. Violeta Davoliūtė (VDU) tęsė darbą apie Lietuvos intelektualų gyvenimus bei veiklą Vokietijos okupacijos metais (1941-1945).
JPKF'16 stipendininkais tapo:
Dr. Jolanta Mickutė (VDU), kuri vykdė istorinius tyrimus, susijusius su žydų moterų tarpukario Lenkijoje, tame tarpe ir Vilniuje ir jį supančiame regione, istoriją.
Dr. Vaidotas Vaičaitis (VU), kuris vykdė tyrimus, susijusius su Lietuvos konstitucine teise besitęsiančios integracijos į Europą kontekste.
JPKF'17 stipendininkas Dr. Arvydas Grišinas, Kauno Technologijos Universiteto mokslo darbuotojas ir politikos antropologijos mokslo lektorius Vilniaus Dailės Akademijoje. Jo darbo tema - politinės tapatybės formavimąsis posovietinėje Centrinėje bei Rytų Europoje. Yale Universitete jis pabaigė ruošti knygą "Politika žmogaus veidu: tapatybė ir patirtis posovietinėje Europoje" bei pristatė Juozo Kazlausko fotografijų parodą apie taip vadinamus "Sausio įvykius" Lietuvoje.
JPKF'18 stipendininkai:
Dr. Mindaugas Šapoka, Lietuvos istorijos instituto mokslo darbuotojas, Yale universitete dirbo prie savo naujos knygos „Didysis Šiaurės karas, 1700–1721: karas sukūręs moderniąją Europą“. Tai pirmoji šio įvykio istorijos sintezė parašyta bet kokia kalba.
Dr. Monika Kareniauskaitė, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro vyr. istorikė-tyrėja. Jos darbo temos - kriminalinė teisė ir įstatymai Lietuvoje ir Tarybų Sąjungoje po 1917 m. Taip pat ji tyrinėja antisovietinę rezistenciją, sovietines politines bylas bei deportacijas, disidentų judėjimą ir buvusio Rytinio bloko ir TSRS istorinį atminimą bei atminimo kultūrą.
JPKF'19 stipendininkai:
Dr. Vytautas Kuokštis, politinės ekonomikos docentas Vilniaus universitete tarptautinių santykių katedroje. Yale universitete jis ruošė tyrimus tema "Baltijos šalių patirtis 2008-2010 m. Didžiosios Recesijos laikotarpiu".
Dr. Stanislovas Stasiulis, 2018 m. apgynęs disertaciją "Holokausto Lietuvoje istoriografija: tradicijos ir problemos" Vilniaus universitete, dėmesį skyrė medžiagos rinkimui Yale bibliotekoje jo naujam straipsniui.
JPKF'20 stipendininkė Dr. Gintarė Venzlauskaitė - Stirling univeristeto (Škotija, JK) dėstytoja, Glazgo universiteto tyrėja ir KTU socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto mokslininkė. Yale universitete ji gilinosi į studijų metu atliktų tyrimų metu išryškėjusius lietuvių išvietintųjų (bei šios diasporos) grįžimo ir repatriacijos klausimus, nagrinėjo įvairialypę patirtį, apimančią nutrūkusius ir atnaujintus santykius, grįžimo į Lietuvą (ne)galimybes ir patirtis, repatriaciją po 1990-ųjų ir kitas temas.