Naujienos
Filantropija - tai nieko naujo Annalinai Kazickas, vienai iš šešių Dr. Juozo ir Aleksandros Kazickų anūkių. Prieš keletą metų Annalina praleido keletą mėnesių su "Vilties Lankų" (Hoops4Hope) programa Zimbabvėje ir netgi įtraukė savo jaunesnį brolį Peterį į jos veiklą. Pietų Afrika ir jos žmonės užima svarbią vietą Annalinos gyvenime, tačiau iniciatyva pagalbėti kitiems, meilė gamtai ir išradingumas privedė prie "Antakalniečių Sodo" Vilniuje veiklos.
"Tiems, kurie nepažinojote mano senelio, Juozo Kazicko, jis buvo aistringas sodininkas" pasakoja Annalina. "Jis labai didžiavosi savo užaugintais vaisiais bei gėlių sodais. Aplankyti senelį - reiškė pasivaikščioti po jo sodą, iki smulkmenų išanalizuojant kiekvieną augalą ir gėrėjimąsi nuo gamtos neatsiejamu begaliniu grožiu. Tik visai neseniai supratau sodininkystės neapsakomai didelę naudą ir nuo tada pasinėriau į miestų sodininkystę bei daržovių dėžių pristatymų projektą mano bendruomenėje.
Be akivaizdžios sveikos mitybos, ryšio atradimo su maisto šaltiniu, mažų, vietinių žemdirbių palaikymo naudos, aš gan greitai supratau ir labiau subtilią miestų sodininkystės ir daržininkystės įtaką mūsų fizinei ir protinei gerovei. Šiandieniniam pasaulyje, vis labiau apibūdinamam miestietišku, kambariniu ir sėsliu gyvenimo stiliumi, vis rečiau išsipurvinamos rankos ir ryšys su gamta mažėja, todėl šis ryšys tampa vis labiau svarbesniu. Sodininkystė ir veikla, susijusi su gamta, padeda vaiko pažintiniam, emociniam ir elgesio vystymuisi, sukelia vertingą tikslo siekimo jausmą, ugdo atsakomybę ir mokina raminančio streso iškrovos būdo. Ypač tose vietose, kur bendruomenių veiklos yra ribotos, miesto sodininkystė gali padėti puoselėti bendruomenės ir bičiulystės jausmą ir sukurti aplinką, kur svetimi žmonės tampa draugais.
Depresija, savižudybė ir priklausomybė nuo blogų įpročių - didžiulės problemos Lietuvoje. Kai man buvo suteikta galimybė paremti veiklą per KFF, svarbiausia buvo rasti organizaciją, kuri palaikytų mano senelio dvasią ir suteiktų apčiuopiamą naudą visai bendruomenei. Kai pradėjau ieškoti organizacijos Lietuvoje, labai greitai atradau Vilniaus Antakalniečių Sodą, pirmąją miestų sodininkystės organizaciją visoje šalyje. Jų tikslai – išugdyti bendruomenės jausmą, įtraukti vietines mokyklas ir palaikyti įvairius technologinius išradimus - būtent tai, kas skatina ir palaiko emocinę bei fizinę žmogaus gerovę. Aš nuoširdžiai tikiuosi, kad Antakalniečių Sodas taps viena iš daugelio tokių iniciatyvų visoje šalyje".
Antakalniečių Sodas/Darržas - nuo 2013 metų veikiantis bendruomeninis miesto daržas. Daržo talkininkai yra savanoriai antakalniečiai, kurie kartu planuoja, prižiūri ir tvarko daržą su šiltnamiu bei lauko lysvėmis.
Organizacija praktikuoja gamtinės žemdirbystės, augalų tarpusavio derinimo principus, mulčiuoja ir kompostuoja, renka sėklas ir jomis mainosi. Daržas yra atviras, visi norintys gali prisijungti, principas - kartu auginame ir dalinamės užaugintu derliumi. Ateityje planuojama išplėsti veiklas - rengti seminarus ir mokymus moksleiviams ir būsimiems daržininkams, populiarinti žaliasias idėjas, įsirengti lauko terasą ir pavėsinę, atidaryti arbatinę ir tapti tikru gyvu bendruomenės centru.
Nuotraukoje viršuje: Annalina su žemdirbiu pristato jo daržoves daržovių dėžių užsakovams Cape Town.
Nuotrauka: Annalinos Kazickas
Nuotraukose apačioje: Talka ir derlius Antakalniečių sode
Nuotrauka: Antakalniečių sodo