Naujienos
Liepos 1 d. Kauno Klinikos sveikino vienuolika metų trukusias studijas baigusią antrąją Lietuvos medicinos istorijoje LSMU Skubiosios Medicinos gydytojų laidą: Irmą Kučinskienę, Audrių Pakštį, Audrį Kukulskį, Vytenį Masilionį, Marių Elliką, Šarūną Damalaką, Martyną Gedminą, Simą Rodovičių, Elžbietą Žemaitytę ir Eglę Ragaišytę.
Nepabūgę tapti naujos medicinos specializacijos pionieriais, jie leidosi į ilgą, sunkų, bet labai prasmingą ir Lietuvai reikalingą kelią. Ilgus metus uoliai mokėsi Lietuvoje, kėlė kvalifikaciją tarptautiniuose kursuose bei konferencijose, stažavosi geriausiuose skubiosios medicinos tėvynės – JAV – centruose. Ir visa tai tam, kad kai bet kuriam iš Lietuvos piliečių ar šalies svečių, vieną dieną prireiks skubios medicininės pagalbos, tai būtų aukščiausio pasaulinio lygio pagalba, apie kurią dar visai neseniai galėdavome tik pasvajoti.
Norėtųsi sakyti, kad šie 10 šviesių žmonių, šiandien tapusių diplomuotais skubiosios medicinos gydytojais, ateityje pakeis skubios pagalbos veidą šalyje. Tačiau jie tą jau padarė dar būdami rezidentais. O dabar, baigę studijas ir pasklidę po visos šalies ligonines, tapę skubios pagalbos skyrių vadovais, galės dar nuožmiau ir sistemingiau įgyvendinti taip reikiamus pokyčius nacionaliniu mastu.
Skubiosios Medicinos Klinika dėkoja Lietuvos Sveikatos Mokslų Universiteto (LSMU) ir Kauno Klinikų kolegoms, padėjusiems išugdyti šiuos naujuosius skubiosios medicinos gydytojus, Kazickų Šeimos Fondui, suteikusiam neįkainojamą galimybę išleisti juos net 6 savaičių trukmės stažuotėms skubiosios medicinos tėvynėje, ir visiems kitiems, kurie vienaip ar kitaip padėjo einant šiuo keliu.
2017-aisiais Kauno ir Vilniaus Skubiosios Medicinos pradininkai su Kazickų Šeimos Fondo pagalba prsijungė prie šios srities ekspertų Cincinnati, JAV pasisemti žinių bei patirties. Programos iniciatorius Dr. Herbert Loyd sujungė pajėgas su Kauno klinikų Skubiosios Medicinos pradininkais Kęstučiu Stašaičiu ir Nedu Jašinsku bei Vilniaus Universiteto ligoninės Santaros klinikų direktoriaus patarėju Pranu Šerpyčiu, pradėdami septynerių etapų programą, supažindinančią 22 Lietuvos gydytojus, besimokančius skubiosios medicinos specialybės, kaip organizuoti skubios pagalbos skyriaus darbą ir valdyti pacientų srautus bendruomeninėse ligoninėse. Per tris metus apmokyti 22 rezidentai sukurs branduolį su panašia apmokymų patirtimi bei sugebėjimais. Tai padės suteikti tinkamas sąlygas Skubiosios medicinos postūmiui Lietuvoje. 2019-ųjų pabaigoje bus turima pakankamai bendrų žinių ir įgūdžių pacientų srautų valdymo programos Lietuvos viduje kūrimui.
Nuotraukos: Skubiosios Medicinos Klinika