Naujienos
Caritas dienos centras „Ateik“, įsikūręs Kaune, skirtas benamystę išgyvenantiems asmenims. Darbo metu vykdomos įvairios veiklos - pagalba integruojantis į visuomenę, darbo įgūdžių gerinimas, ugdomas gebėjimas užmegzti santykius su kitais. Kazickų šeimos fondo atstovai džiaugiasi, galėdami prisidėti prie centro svarbios veiklos, laužant įsišaknijusius stereotipus, rodant tolerancijos, supratimo ir žmogiškumo pavyzdį.
Pandemijos Lietuvoje metu centras saugiai tęsia veiklą, prisitaikydamas prie aplinkybių. Du kartus per savaitę 20-40 žmonių centras gelbėjo maisto paketais, siūlė individualias ir grupines konsultacijas socialiniais, teisės ir medicinos klausimais, padėjo susitvarkyti asmens tapatybės dokumentus, vykdė TBC (tuberkuliozės) prevenciją, kurios metu tuberkuliozinėje ligoninėje centro klientams buvo atlikti nemokami medicininiai tyrimai, suteikė pagalbą žmonėms ieškantiems darbo bei suorganizavo priklausomybę turinčių asmenų nuvykimą į reabilitacijos centrą. Naujausias centro iššūkis– pagalba iš įkalinimo įstaigos sugrįžusiems asmenims. Bandoma juos kviesti į dienos centro veiklas, tačiau pačios jų situacijos reikalauja daug individualaus darbo.
Centre nuolat vykdomos įvairios edukacinės veiklos, lankytojai įtraukiami į savanorystės praktikas. Vis daugiau klientų noriai dalyvauja dienos centro aplinkos tvarkyme ir estetinės bei meninės aplinkos kūrime. Pačių lankytojų iniciatyva susiformavo vyresniųjų padėjėjų pagalbos komanda, kuri pasiskirsto darbais ir užimtumu. Tęsiama savanoriška veikla Kauno zoologijos sode, teikiama pagalba nevyriausybinėms organizacijoms „RIGRA“, ir „Caritas“ valgyklai. Vis dažniau Centro praktikoje pastebima stipresniųjų ištiesta pagalbos ranka silpnesniesiems.
Centro direktorius Arūnas Kučikas pasakojo, kad Kazickų šeimos fondo parama yra ne tik svarus indėlis į dienos centro tęstinumą tačiau ir tarsi tiltas, atveriantis galimybes dialogui su Kauno miesto savivaldybe. Centro darbuotojai daug dirba keisdami aplinkos požiūrį į žmones, susidūrusiais su benamystes problema. Ją išgyvenantys žmonės yra Lietuvos piliečiai, turintys tokias pačias teises, kaip ir visi, tačiau kasdien jie patiria žeminimą, vengimą, badymą pirštais, netgi smurtą. Benamystės priežastys įvairios, kaip kad darbo praradimas, iširusi šeima, liga, nuo ko nesame apsaugoti niekas. Tačiau visi esame verti pagarbos. "Nebijokime būti bendražmogiški. Galime pakviesti benamystę išgyvenantį asmenį papietauti, nusivesti į kavinę. Įdomu kaip pats jausiesi? Ar daug tavyje tuštybės? Esu tą dariusi, tai nėra lengva, esi pilnas stereotipų. Jei nenori kviesti pietų – tai gal gali paėjėti iki artimiausios parduotuvės ir nupirkti žmogui maisto? Jei į ištiestą delną dedam pinigėlį, ar turim drąsos pažvelgti žmogui į akis? Nežiūrėkim, kaip į žemesnį“, – ragina centro darbuotoja Milita.