Naujienos
Jungtinėse Valstijose nuo 1949 m. gegužės mėnuo paskelbtas emocinės sveikatos mėnesiu, kurio metu milijonams žmonių suteikiama daug naudingos informacijos vietinių renginių bei įvairių medijų dėka. Šiandien, pasauliui susidūrus su pandemijos pasekmėmis, emocinės sveikatos pagalba yra svarbesnė nei kada anksčiau. Lietuvoje, kur šis klausimas nebuvo sprendžiamas ilgą laiką, patarimai ir pagalba yra itin aktualu.
Darius Shubert praleido 2018-ųjų vasarą Lietuvoje su vasaros stažuočių programa Bring Together Lithuania, inicijuota ir remiama Kazickų Šeimos Fondo, suteikiančia Lietuvos diasporos jaunimui galimybę įgyti profesionalių įgūdžių, susipažinti su kitais lietuviais iš viso pasaulio ir geriau susipažinti su modernia Lietuva. Jos metu jis atliko praktiką Lietuvos Sveikatos Apsaugos Ministerijoje padėdamas sukurti nemokamą internetinę emocinės sveikatos ir psichologinės pagalbos platformą. 2020 m. balandį buvo pasiektas tikslas - užbaigta ir paleista visiems prieinama platforma "Pagalba sau - emocinės sveikatos link". Šį pavasarį, izoliacijos ir karantino metu ji tapo itin svarbi daugeliui.
Darius Shubert, Kalifornijos universiteto studentas, siekiantis virusologo profesijos, didžiuojasi šiuo vasaros stažuotės Lietuvoje pasiekimu:
"Nors Jungtinėse Valstijose emocinės sveikatos problema yra gan apleista, tai visgi nepalyginama su situacija Lietuvoje. Ten tai žeminama, stigmatizuojama iki tokio lygio, kad praktiškai niekas nepripažįsta šios problemos ir netgi žemina bei vengia tų, kurie susiduria su emocinės sveikatos sutrikimais. Šio projekto buvo imtasi dėl itin didelio skaičiaus savižudybių ir alkoholizmo problemos Lietuvoje. Ši platforma buvo sukurta su tikslu suteikti nemokamą pagalbą visiems. Ji sujungia emocinės sveikatos resursus Lietuvoje į visumą, suteikia reikalingus įrankius ir konsultacijas bei mobilias programėles sekti progresą ir padėti sau ir, svarbiausia, skatina asmenis nebijoti pripažinti šios problemos. Tikiuosi, kad šie resursai gali išgelbėti gyvybes mano šalyje. Tai tik vienas žingsnis, tačiau lai tai tampa durimis į šviesesnę ateitį Lietuvoje".
"Pagalba sau" suteikia svarbią informaciją apie emocinę sveikatą ir psichologinę pagalbą COVID-19 metu ir ne tik. Čia galima rasti naudingų patarimų bei įrankių tiek vaikams, tiek suaugusiems ar senjorams, susidūrusiems su įvairiais psichologiniais iššūkiais, tiek medikams, mokytojams, vadovams, socialiniams darbuotojams ir visiems kitiems.