Naujienos
Viešėdami Lietuvoje birželio mėnesį, Kazickų šeimos nariai apsilankė Kauno klinikose. Kazickų šeimos fondas jau daugelį metų remia vaikų intensyviosios terapijos skyrių, kur kasmet gydoma per 1.500 sunkiai sergančių ir traumas patyrusių vaikų. 2008 m. už 500.000 Lt buvo nupirkta moderni aparatūra, kuria naudojantis buvo išgelbėta ne viena vaiko gyvybė,. Šiemet su KFF pagalba klinikos įsigijo polisomnografą, kuris padės tinkamai nustatyti pagrindines vaikų lėtinių kvėpavimo sutrikimų priežastis.
Kauno klinikų vaikų lėtinių kvėpavimo organų ligų centras yra vienintelis toks Lietuvoje. Centras stengiasi koncentruoti visus vaikučius, kurie dėl vienokių ar kitokių priežasčių turi kvėpavimo sistemos sutrikimų. Pirminės lėtinės kvėpavimo organų ligos nėra labai dažnos, tačiau antrinis kvėpavimo sistemos pažeidimas - dažniausia komplikacija ir ne retai mirties priežastis, sergant bet kokia kita lėtine liga. Yra itin svarbu turėti geras diagnostikos priemones, norint nustatyti pagrindines lėtinių kvėpavimo sutrikimų priežastis, o vėliau tinkamai tokius vaikus gydyti ir užtikrinti kokybišką ilgalaikę jų sveikatos priežiūrą.
Vaikų lėtinių kvėpavimo organų ligų centro vadovės doc. Valdonės Misevičienės nuomone, šiuo metu centrui svarbiausia turėti galimybę atlikti polisomnografinius tyrimus vaikams, o taip pat įsigyti aparatūrą mažų vaikų kvėpavimo funkcijos tyrimams. Daugelis vakarų valstybių neįsivaizduoja šiandieninės medicinos be šių diagnostikos priemonių, tačiau Lietuvoje kol kas tai neprieinami dalykai.
Doc. V. Misevičienė dalinosi įspūdžiais: "Vizito metu svečiai patys galėjo įsitikinti pagalbos poreikiu, išsiaiškinti prioritetus ir kaip tą pagalbą geriausiai būtų tiekti. Mes, šeimininkai, džiaugiamės, susipažinę su naujais, geranoriškais Lietuvai, žmonėmis, taip pat galėję pasidalinti ne tik rūpesčiais, bet ir tam tikrais džiaugsmais, pasiekimais. Labai tikimės, jog mūsų svečiai įsitikino pagalbos poreikiu ir neabejotina to nauda konkretiems mažiesiems pacientams." Kazickų vizito metu jau buvo užsakytas polisomnografas, tačiau jis dar nebuvo pasiekęs. Šiandien aparatūra jau baigiama montuoti ir KFF direktorė Neila Baumilienė, viešėdama klinikose liepos mėnesį, galėjo tuo įsitikinti.
Doc. V. Misevičienė minėjo, kad statistikos duomenimis, nors ir kūdikių mirtingumo rodikliai Lietuvoje pakankamai neblogi ir jau kurį laiką nesiekia 4 / 1000 gyvų gimusių kūdikų, tačiau vaikų mirtingumas, ir ypatingai iki 5 metų, nors po truputį mažėja, bet vis dar lieka pakankamai didelis, lyginant su kitomis vakarų šalimis. Neramina tai, jog traumatizmas, nelaimingi atsitikimai, net savižudybės užima pirmaujančias pozicijas vaikų mirtingumo struktūroje. Onkologija ir kvėpavimo sistemos ligos - kitos lyderiaujančios priežastys. Tokią situaciją labiausiai lemia socialiniai ir ekonominiai aspektai.
Rugsėjo 23 dieną. vaikų lėtinių kvėpavimo organų ligų centras organizuoja konferenciją "Vaikų lėtinės kvėpavimo organų ligos: nuo teorijos iki klinikinės patirties", į kurią atvyks specialistai iš C.S. Mott Childrens Hospital, University of Michigan Health System (JAV).
Nuotraukoje: klinikos vadovas prof. Rimantas Kėvalas, doc. Jolanta Kudzytė, vaikų alergologijos sektoriaus vadovė, doc. Valdonė Misevičienė, vaikų lėtinių kvėpavimo organų ligų centro vadovė su Joseph, John, Lucy, Alex, Augie, Marcie Kazickais ir Lucy Ingram.