Naujienos
Kiki Kazickas, Dr. Juozo ir Aleksandros Kazickų anūkė (arba Tėvelis and Mamytė, kaip Kiki ir kiti 10 anūkų švelniai juos vadina) tęsia senelių filantropinę veiklą. Dvi aktualios problemos, kuriomis Kiki aistringai domisi - mokslo galimybės visiems ir moterų reprodukcinės teisės. Kiki pasirinko paremti Vilties Pieštukus (Pencils of Promise) ir Reprodukcinių teisių centrą (Center for Reproductive Rights).
"Vilties Pieštukai" renka lėšas mokyklų steigimui ir kelia raštingumą besivystančiose šalyse. Organizacija jau įsteigė 342 mokyklas Ganoje, Gvatemaloje, Laose ir Nikaragvoje. "Kas mane labiausiai įkvepia," pasakoja Kiki, "kad jie įdarbina tik vietinius ugdymo lyderius. Tai reiškia, kad visas vadovavimas vietinis, vaikai dažnai mokosi ir prisiriša prie mokytojų, turinčių panašią kilmę ir patirtį kaip ir jie patys. Taip pat 100% visų lėšų skiriama tiesiogiai mokslui".
Man visada buvo įdomu keliauti po pasaulį... ne todėl, kad galėčiau įrašyti dar vieną šalį į "sąrašą", bet suteikt sau galimybę pasinerti į svetimą kultūrą, pasimokyti iš sutiktų žmonių ir galbūt jiems palikti teigiamos patirties. Universitete savanoriavau Vietname su Peacework Development fondu. Wake Forest Universiteto studentų grupė viešėjome mažame kaimelyje pietiniame Vietname, kuriame padėjome atstatyti mokyklą, sugriautą potvynio. Buvome pirmieji balti žmonės apsilankę šiame kaimelyje. Ir mums, ir vietnamiečiams Universiteto studentams, su kuriais kartu dirbome, ši patirtis buvo giliai įsimintina. Wake Forest Universiteto ir Peaceworks Development fondo dėka gavome galimybę padėti suteikti geresnį gyvenimą žmonėms, kuriems ne tiek pasisekė. Ir mus, amerikiečius, ir vietnamiečių bendruomenę šie kultūrų mainai gausiai praturtino bebendraujant. Daugumai amerikiečių besivystančios šalies aplankymas yra gyvenimą keičianti patirtis. Tuo pačiu, manau, yra labai svarbu parodyti pasauliui, kad Amerikos studentai yra giliai užjaučiantys ir visada pasiruošę pagelbėt tiek savo šalyje, tiek užsienyje. Esu dėkinga už gyvenimo suteiktas galimybes keliauti tiek dėl mokslo, tiek savo malonumui, tačiau labiausiai įsiminė tai, kad galėjau padėti ir bendrauti su vietiniais žmonėmis, ar per savanorystės programą, ar kaip priedą prie kelionės. Praturtėju žymiai labiau susidraugaudama su vietiniais žmonėmis, nei aplankydama turistinius taškus. Labiausiai įsimintini įspūdžiai iš šešių savaičių, praleistų Indijoje, - pokalbiai ir užmegztos draugystės su žmonėmis. Tai viena iš nuostabiausių Mamytės ir Tėvelio dovanų. Jie išugdė manyje troškimą tyrinėti pasaulį, keliauti su atvira širdim ir atviru mąstymu, ir svarbiausia, būti maloniu kiekvienam žmogui, nežiūrint į jo kilmę ar patirtį. Pasaulis mažas, mes privalom apglėbti vienas kitą su meile bei taika.
Noras paremti "Reprodukcinių teisių centrą" kilo, nes manau dabar yra kritinis laikotarpis moterų teisėms. Nors mūsų pasaulis progresuoja mokslo ir technologijų srityse, moterys daug kur vis dar neturi pagringinių teisių kontroliuojant savo kūną. Kai dauguma amerikiečių diskutuoja priėjimo prie abortų ir gimdymų reguliavimo tema, aš pradėjau mąstyti apie šią problemą globaliu mąstu. Ypač mano dėmesį patraukė reprodukcinių teisių tema kai Zika virusas tapo nesibaigiančia pasaulinių naujienų tema ir išaiškėjo viruso pasekmės nėščioms moterims bei jų kūdikiams. Betiriant virusą ir jo spartų plitimą Pietų Amerikoje, aš buvau nustebinta, kad daugelis Centrinės ir Pietų Amerikos šalių pataria moterims netapti nėščiomis iki 2018 metų, tačiau nesuteikia legalios teisės abortams. Apriboti legalų ir lengvą priėjimą prie abortų ir kitų šeimos planavimo šaltinių tarptautinės sveikatos epidemijos metu yra tiesiog nežmogiška. Šalys ir jų vadovai privalo apsaugoti savo piliečius ir, taip sparčiai beplintant Zika virusui, pasidarė akivaizdu, kad šalys, kaip kad Brazilija, Kolumbija, Venesuela bei Ekvadoras to nesiima vykdyti. To pasekmės akivaizdžios. Virš 4 000 kūdikių Brazilijoje gimė su mikrocefalija, Zika viruso pasekme. Privalome pakeisti faktą, kad moteris Brazilijoje gali būti nuteista kalėti iki trijų metų už bandymą apsaugoti savo kūną, eliminujant šansą pagimdyti deformuotą kūdikį. Aš pritariu Reprodukcinių teisių centrui, bekovojančiam už reprodukcinę laisvę naudojant įstatymus kaip varomąją jėgą. Centras dirba, kad apsaugoti moteris ir vaikus visame pasaulyje ir kad užtikrinti, kad vyriausybės vykdo savo legalią pareigą gerbti, apsaugoti ir vykdyti šias teises. Privalome palaikyti centro misiją. Šiandien per centrą pasirašiau peticiją kviečiančią Salvadoro sveikatos ministeriją apsaugoti moterų reprodukcines teises, susidūrus su Zika virusu. Reprodulcinių teisių centras yra stiprus advokatas visose šalyse. 2008 m. centras prisidėjo pagerinant Lietuvos moterų priėjimą prie sveikatos apsaugos, tuo pačiu užtikrindamas, kad Valstybinė Šeimos Politika butų pagrįsta patikimais įstatymais, apsaugojančiais reprodukcines teises Lietuvoje."
Nuotrauka iš Kiki Kazickas archyvo