Naujienos
Jau penkiolikti metai kaip Kazickų Šeimos Fondas suteikia galimybę Lietuvos žmonėms išgirsti nuostabią vargonų muziką šv. Kazimiero bažnyčioje Vilniuje visiems ir be mokesčio. Be galo smagu matyti bažnyčią užpildytą tiek jaunų, tiek vyresnių sakralinės muzikos mylėtojų.
Dr. Juozas Kazickas ir jo žmona Aleksandra be galo mylėjo sakralinę muziką. Jau daugelį metų Kazickų Šeimos fondo remiamas ir kasmet neatsiejama Kristupo festivalio dalimi tapęs ciklas „Sakralinės muzikos valandos“ pristato geriausius pasaulio vargonininkus, atskleidžiančius galingą instrumentą vis kitu rakursu. Visus, kurie būsite šią vasarą Lietuvoje, mielai kviečiame pasiklausyti nuostabios vargonų muzikos ir kartu prisiminti a.a. dr. Juozą ir Aleksandrą Kazickus.
Šios vasaros programoje rugpjūčio 14 dienos koncertas skiriamas Juozo ir Aleksandros Kazickų sutuoktuvių metinėms, o rugsėjo 11 dieną - ciklo uždarymas, skiriamas Kazickų šeimos fondo 20-mečiui paminėti.
Visi koncertai vyks šv. Kazimiero bažnyčioje (Didžioji g. 34, Vilnius)
Įėjimas į visus valandos trukmės „Sakralinių muzikos valandų“ ciklo koncertus laisvas.
Kazickų šeimos Sakralinės muzikos valandų programa:
Liepos 17 d., antradienį, 19 val. - ROMAN PERUCKI (vargonai, Lenkija)
Lenkų vargonininko Romano Peruckio karjera susijusi su gimtuoju miestu – Gdansku. Jis baigė čia muzikos akademiją ir iš karto tapo jos dėstytoju, o šiandien jau yra profesorius bei vienas labiausiai pripažintų Lenkijos vargonininkų.
R.Peruckis vargonavo daugelyje žymių pasaulio koncertų salių ir bažnyčių, tarp jų – Paryžiaus Notre-Dame ir Gento katedrose, Sankt Peterburgo Marijos teatre. Jis gastroliavo Japonijoje, Kinijoje, JAV, Australijoje. Surengė daugiau kaip 2000 koncertų – rečitalių ir pasirodymų su orkestrais bei kitais atlikėjais.
Muziko veikla įvertinta Lenkijos kultūros ministerijos, daugeliu Gdansko miesto valdžios prizų, aukščiausiu Vatikano apdovanojimu Pro Ecclesiae et pontifice bei Šv. Silvestro ordinu.
Vilniuje skambėsianti programa nenuvils išrankiausių sakralinės muzikos gerbėjų, nes šio solisto rankose net ir geriausiai žinomi kūriniai įgauna unikalią spalvą!
Programoje J. S. Bach, D. M. Gronau, A. Vivaldi, F. Mohreim ir kt.
Liepos 24 d., antradienį, 19 val. - OLIVIER PERIN (vargonai, Prancūzija)
Aktyviai koncertuojantis solistas, puikus improvizatorius, prancūziškojo Baroko žinovas, Grand Nancy konservatorijos vadovas – tai pirmą kartą Vilniuje viešėsiantis vargonininkas Olivier Perin.
Jame harmoningai derantys virtuoziškumas, improvizacinė laisvė bei prancūziška elegancija, žavi ne tik klausytojus, bet ir muzikos kritikus. „O. Perin – talentingas, jautrus muzikas, siekiantis kiekvieno kūrinio tobulumo, kas publikai suteikia labai gilių išgyvenimų“ (L’Eclaireur du Gâtinais).
Na, o mes lauksime Jūsų įspūdžių!
Programoje J. S. Bach, J. Brahms, F. Mendelssohn, ir kt.
Liepos 28 d., šeštadienį, 19 val. - VERENA STEFFEN (fleita, Šveicarija) ir OLIVIER EISENMANN (vargonai, Šveicarija)
Didingas vargonų gausmas ir elegantiškosios fleitos pasažai užpildys Šv. Kazimiero bažnyčios skliautus Verenos Steffen ir Olivier Eisenmanno koncerte.
Šie muzikai, apkeliavę žymiausias šventoves bei koncertų sales, nuolatos sulaukia nepaprastai šilto publikos atliepio, išreikšto griausmingomis ovacijomis. Paklausti kur jų sėkmės paslaptis, muzikantai kukliai susižvalgo ir šypteli – o argi gali būti kitaip, kai groji dieviškais instrumentais?..
Programoje G. Ph. Telemann, W. Eisenmann, M. Sawa ir kt.
Liepos 31 d., antradienį, 19 val. - KAROLINA JUODELYTĖ (vargonai)
„Vargonai – mano hobis. Galiu jiems skirti visą savo laiką. Grodama jaučiu atgaivą ir įkvėpimą – norisi imtis vis naujų kūrinių”, – prisipažįsta viena ryškiausių jaunosios kartos Lietuvos vargonų atlikėjų Karolina Juodelytė.
Nepaisant jauno amžiaus, atlikėja yra sukaupusi nemažą vargonavimo patirtį, pasiekusi įspūdingų profesinių aukštumų (tame tarpe – 12-ojo M. K. Čiurlionio vargonininkų konkurso laurai bei visi penki specialieji prizai!).
Tačiau jos varomoji jėga – ne laimėjimai, o didingas vargonų skambesys, sakrali bažnytinė erdvė, XIX-XX a. muzika ir susitikimai su klausytojais: „Prisėsti prie koncertinių vargonų – šventė, kurios labai laukiu”, – kviesdama į savo koncertą, prisipažįsta K. Juodelytė.
Programoje N. de Grigny, J. S. Bach, R. Wagner
Rugpjūčio 2 d., ketvirtadienį, 19 val. - MATEUSZ RZEWUSKI (vargonai, Lenkija)
Sakralinių muzikos valandų debiutantas Mateuszas Rzewuskis – tai nepaprastai talentingas jaunosios kartos Lenkijos vargonininkas, savo pasirodymais sužavėjęs tiek profesionalus, tiek klausytojus.
27-erių metų atlikėjas, yra daugelio tarptautinių konkursų laureatas, aktyvus meistriškumo kursų dalyvis, įvairių fondų stipendiatas. M. Rzewuskio muzikinę bei profesinę brandą liudija ne tik aktyvi koncertinė veikla, bet ir nuo 2013 m. sėkmingai gyvuojantis, jo paties įkurtas vargonų ir kamerinės muzikos festivalis Lukowe.
Ryškiausios vargonų pasaulio muzikos žvaigždės pabrėžia jaunojo atlikėjo pribloškiančią techniką bei muzikalumą. O kuo jis sužavės Jus?
Programoje V. Lübeck, J. P. Sweelinck , D. Buxtehude, F. Tunder ir kt.
Rugpjūčio 7 d., antradienį, 19 val. - SOMANG LEE (vargonai, Pietų Korėja)
Pirmą kartą Vilniuje lankysis P. Korėjos vargonininkė Somang Lee. Baigusi Ewha Womans universitetą, atlikėja savo įgūdžius bei žinias gilina Vokietijoje – Detmoldo aukštojoje muzikos mokykloje.
Šiai jaunai muzikei vargonai – ne darbo įrankis, o neatsiejama gyvenimo dalis. Štai kodėl jos rankose net ir sudėtingiausios partitūros virsta užburiančia, veržlia garsų upe, o kiekvienas pasirodymas – kvapą gniaužiančia kelione po vargonų muzikos pasaulį. Pasiruoškite jai!
Programoje D. Buxtehude, J. S. Bach, P. Eben, Ch. M. Widor
Rugpjūčio 9 d., ketvirtadienį, 19 val. - JUAN PARADELL SOLÉ (vargonai, Vatikanas)
Visiems, laukiantiems Popiežiaus Pranciškaus vizito Lietuvoje – nuostabi žinia! Sakralinėse muzikos valandose pasirodymą surengs pagrindinis Vatikano vargonininkas – Juan Paradell Solé.
Kaip sako atlikėjas, net pačios įstabiausios pasaulio katedros be muzikos būtų tarsi tuščios. Štai kodėl, daugiau nei 30 metų jis ne tik aktyviai koncertuoja, bet ir vargonuoja apeigų, ceremonijų, švenčių metu Siksto koplyčioje bei Šv. Petro Bazilikoje.
J. Paradell Solé yra vargonų ir grigališkojo choralo profesorius L. Refice konservatorijoje Frosinone bei kelių vargonų muzikos asociacijų garbės prezidentas.
Programoje C. Braga, A. Marcello, G. Morandi, G. Bélier ir kt.
Rugpjūčio 14 d., antradienį, 19 val. - Koncertas skiriamas Juozo ir Aleksandros Kazickų sutuoktuvių metinėms
Atlikėjai: IEVA JUOZAPAITYTĖ (sopranas)
RENATA MARCINKUTĖ LESIEUR (vargonai)
LIUDAS MIKALAUSKAS (bosas)
LEOPOLDAS DIGRYS (vargonai)
„Jo (Juozo Kazicko) meilė Tėvynei, reikšta nepalaužiamu tikėjimu, kad Lietuva galiausiai bus laisva, buvo beveik tokia pat stipri kaip ir meilė mylimai Aleksandrai bei visai šeimai. Jis visomis išgalėmis stengėsi padėti šiai svajonei išsipildyti. Buvo nesustabdomas. Jo energija buvo beribė. Nė vienas susitikimas jam nebuvo pernelyg nuobodus, nė viena kliūtis – per didelė, nė viena mintis – per drąsi.
Juozas ir Aleksandra visą gyvenimą dalijo paramą tiems, kuriems pagalbos reikėjo labiausiai. Tėvai buvo nepaprastai tikintys kuklūs, dosnūs ir visada dėkingi Aukščiausiajam už suteiktas jiems dovanas: gyvenimą, šeimą, draugus ir galimybę tarnauti savo Tėvynei“, – taip šiltai ir šviesiai savo tėvus, šiemet turėjusius švęsti 77-ąsias tuoktuvių metines prisimena Kazickų šeima.
Skambant nuostabiai muzikai, prisiminkite, pabūkite su savo mylimiausiais žmonėmis ir jūs.
Programoje J. S. Bach, G. Caccini, S. Rachmaninovas, A. Raudonikis ir kt.
Rugpjūčio 19 d., sekmadienį, 19 val. - CHRISTIAN-MARKUS RAISER (vargonai, Vokietija)
Vieni geriausių Europoje neobarokiniai Oberlinger vargonai, gaudžiantys Šv. Kazimiero bažnyčioje, į Sakralines muzikos valandas sutraukia pajėgiausius pasaulio atlikėjus. Daugelis jų gali pasigirti įspūdinga koncertų geografija, pasirodymais su muzikos pasaulio žvaigždėmis. Tačiau Christian-Markus Raiser yra pirmasis, įrašęs eksperimentinį CD, kuriame skamba kūriniai vargonams ir varpams.
Šis Karlsruhės miesto evangelikų bažnyčios meno vadovas, aktyviai koncertuojantis atlikėjas, yra nepaprastai talentingas improvizatorius. Tad, eidami į šį koncertą, prisiminkite savo mylimiausią melodiją. Galbūt būtent ji taps virtuoziškos improvizacijos tema…
Programoje K. Hoyer, F. Mendelssohn, M. Reger ir kt.
Rugpjūčio 21 d., antradienį, 19 val. - ANDRZEJ CHOROSIŃSKI (vargonai, Lenkija)
Ko gero, nerastume vargonų, kurių nebūtų prakalbinęs Lenkijos virtuozas Andrzejus Chorosinskis. Notre-Dame katedra Paryžiuje, rotušė Adelaidėje, Aula Paolo Vatikane, Šv. Patriko katedra Niujorke, P. Čaikovskio koncertų salė Maskvoje, King’s College koplyčia Londone – tai tik kelios stotelės įspūdingame koncertiniame atlikėjo žemėlapyje.
Meistriškomis improvizacijomis žavinčio A. Chorosinskio diskografiją sudaro daugiau nei 20 įrašų, o jo aktyvią kultūrinę veiklą liudija pavydėtina apdovanojimų bei medalių kolekcija.
Varšuvos F. Chopino ir Vroclavo K. Lipinskio muzikos akademijų profesorius įsitikinęs, jog vargonai – šiek tiek magiškas instrumentas, gebantis nukelti mus kur kas toliau, nei užrašyta natose. Neabejojame, jog šio virtuoziško vargonininko koncerte tuo įsitikinsite patys.
Programoje G. F. Haendel, A. Guilmant, M. Sawa ir kt.
Rugpjūčio 28 d., antradienį, 19 val. - GAIL ARCHER (vargonai, JAV)
Grammy nominantė, įspūdingą tarptautinę muzikinę karjerą pasiekusi atlikėja, Vassar koledžo vargonininkė, Barnard koledžo prie Kolumbijos universiteto muzikos programos vadovė, moterų vargonininkių tinklo Musforum įkūrėja. Ši nepailstanti, nepaprastai žavi bei charizmatiška asmenybė – tai Gail Archer.
Atlikėja ypatingai vertinama už savo muzikalumą, interpretacijų originalumą bei konceptualias programas (beje, ji – pirmoji amerikietė, atlikusi visus O. Messiano kūrinius).
Kiek save prisimena, G. Archer visuomet traukė vargonai: „Buvau sužavėta tuo, kokios plačios šio instrumento galimybės. Jais galima išgauti gausybę skirtingų garsų.“
Tad pasiruoškite spalvingai programai, galingais akordais palydėsiančiai vasarą.
Programoje R. Schumann, J. Shatin, M. Howe ir kt.
Rugsėjo 4 d., antradienį, 19 val. - JOÃO SANTOS (vargonai, Fatima, Portugalija)
Fatimos Rožinio Bazilikos vargonininkas João Santos trumpam paliko šį krikščionių piligirmų miestą ir didžiausius Portugalijos vargonus (juos sudaro net 6500 vamzdžių, iš kurių didžiausias siekia 12 m aukščio) tam, kad išbandytų Šv. Kazimiero bažnyčios instrumentą.
Atlikėjo muzikiniai interesai neapsiriboja vien aktyvia koncertine veikla (jis vargonuoja Portugalijoje, Šveicarijoje, Brazilijoje, JAV, Prancūzijoje ir kt.). J. Santos taip pat rašo muziką, diriguoja Koimbros savivaldybės Carlos Seixas chorui.
Koncertui Vilniuje atlikėjas pasirinko programą, atskleidžiančią pietietišką jausmingumą bei puikią grojimo techniką.
Programoje J. S. Bach, C. Franck ir kt.
Rugsėjo 11 d., antradienį, 19 val. - Ciklo uždarymas, skiriamas Kazickų šeimos fondo 20-mečiui paminėti
Atlikėjos: JUSTINA GRINGYTĖ (mecosopranas)
JUSTINA AUŠKELYTĖ (smuikas)
RENATA MARCINKUTĖ LESIEUR (vargonai)
Sakralinių muzikos valandų uždarymo koncerte – ryškių asmenybių spindesys ir moteriškas žavesys: operos žvaigždė, smuiko virtuozė bei vargonų muzikos entuziastė suvienijo savo talentus tam, kad padovanotų pribloškiančio grožio koncertą.
Šilkinis, sodrus Justinos Gringytės balsas, apsuptas veržlių Justinos Auškelytės smuiko pasažų ir didingo Renatos Marcinkutės Lesieur kalbinamų vargonų gausmo, karūnuos nepaprastai spalvingą šių metų ciklo programą.
Neabejojame, jog šis netikėtas trio prikaustys jūsų dėmesį iki paskutinio takto ir primins didžiulį Kazickų šeimos indėlį į šalies kultūrą.
Programoje J. S. Bach, A. Guilmant, G. Donizetti ir kt.
Nuotraukose akimirkos iš Sakralinės muzikos valandų koncerto, kurio metu koncertavo Šiaulių berniukų ir jaunuolių choras DAGILĖLIS vadovaujamas REMIGIJAUS ADOMAIČIO bei Lietuvių meno ansamblis DAINAVA (JAV), vadovaujamas DARIAU POLIKAIČIO.